Vojenské újezdy. Povrchy silnic. Osadní výbory. Přechody na Slovensku. Slovenský katastr. Budovy Ohia. Přívalové deště. OSM Tag Showdown. Maximální hmotnost. SotM Croatia 2026. Prezentace freemap.sk. Příběhy z historie. Kritické výzvy. Sdílení koloběžek. Lokace videomemů. Plány CoMaps. Panoramax pro JOSM. Nápady pro GSoC. Šířka cest ze Stravy. Kvantová navigace. MapLibre Japonsko.
State of the Map CZ+SK 2025
Desátý ročník české a slovenské konference SotM a členská schůze OSM ČR z.s. se uskuteční v hybridní podobě a to v Pátek 05.12.2025 od 18:00.
Fyzicky se sejdeme (a připojíme online) v Olomouci ve firmě Machovský s.r.o, Náves Svobody 8/14, Olomouc-Holice.
Pro online přístup na SotM i členskou schůzi použijte adresu: https://meet.fit.vutbr.cz/sotm
Stačí zadat do prohlížeče (ideálně Chrome nebo Firefox) a povolit mikrofon a kameru. Není třeba nic instalovat ani žádná registrace. Po vstupu do místnosti prosíme ztlumte mikrofon. Pro případné zájemce existuje i aplikace pro Android. V případě technických dotazů nebo problémů se obracejte na tom.k.
Přednášky a workshopy:
(pořadí a časy se mohou změnit)- 18:00 Členská schůze OpenStreetMap Česká republika z.s.
náhradní členská schůze v případě potřeby od 18:30.
Tomáš Kašpárek, Jakub Těšínský, Marián Kyral - 18:30 Událo se ve světě OpenStreetMap
(prezentace)
Marián Kyral - 19:00 Novinky na www.freemap.sk
(prezentace,
prezentace online)
Martin Ždila - 19:30 Tříděný odpad, Chat OSM CZ, Panoramax
(prezentace)
Mahdi - 20:00 Cyklotrasy, rok poté
Martin Simčo - 20:30 State of the Trails - statistiky zmapovanosti turistických tras
Jakub Těšínský - 21:00 Jaký byl SotM 2025 v Manille
(prezentace)
Daniel Kašík, Radim Štampach - 21:30 Doplňování přechodů s pomocí ML
(prezentace)
Daniel Kašík - 22:00 Volná diskuze, večeře, ...
Předchozí ročníky: