Týdeník WeeklyOSM

Od ledna 2015 vychází český překlad anglického týdeníku WeeklyOSM, v češtině je navíc doplněn o dění v české a slovenské komunitě. Odebírat ho můžete na webu: www.weeklyosm.eu či na níže zmíněných kanálech.

Redakce: tom.k, mkyral a YjM

Budeme velmi rádi, pokud podpoříte a oceníte naši práci tím, že budete dílo dále šířit, např. sdílením na sociálních sítích (like, retweet, plus…). Předem za to děkujeme. 

Každé číslo v CZ verzi je promováno zde:
Twitter @osmcz @osmcz | Mastodon @osmcz @osmcz Talk-cz Talk-cz osm_sk osm_sk |rss rss

Můžete nás kontaktovat e-mailem: e-mail weekly@openstreetmap.cz

Archiv týdeníku

2023

WeeklyOSM 652
Ortofoto z 50.let. Cenzura DRM. Schůze rady. Weekly pod CC0. Nadávka či jméno? Migrace fóra. OSM a Wikidata. Chybějící budovy. Licence fotek. ChatGPT. Budovy v polích? Délka nebo šířka? Bez Velké pětky. Země pod ledem. Vesmír shora.
WeeklyOSM 651
20 000 kontejnerů. Chráněná území. Nezpevněné cesty. Záznamy na cestách. Ne/formální kategorie. 3D z Polycam. Mapování z gauče. Datový model. Školení OSM. Úbytek nováčků? Valhalla pro OSM. Jednoduchý revert? Strmé cesty. Cenzura map v Rusku.
WeeklyOSM 650
Obchod s mapami. Příspěvky OSM ČR. Vodní toky SK. Verze ortofoto SK. Every Door. Čtvrtletní projekt UK. Záložka komunity. Rozpočet OWG. Jak se zlepšit v OSM. Názory na Overture. Předsevzetí OsmAnd. Fork Overpass. Rozděl a mapuj. GPX z fotek.
WeeklyOSM 649
Dárek od a pro VOPa. Meditace nad párky. Vodní toky. Antivzory mapování. Hydroelektrárny. Původy jmen. Mapování stromů. OpenBikeSensor. Kam vede komunita? Pohledy na Overture. OpenCampingMap. Výpadek OSM. Nové Organic Maps. Mastodon v okolí.
WeeklyOSM 648
Adresu k cestě. Jak na uMap? Jarní party. Nová rada OSMF. Cena paliv Itálie. Hrdinný průvodce? Zprávy z konferencí. Overture Maps. Data pro MHD. Magická hůlka. Barvy a stáří. Sněhové pluhy. Lepší mapy Apple. Přechod na Mastodon. Rušení GPS.

2022 zobrazit »

2021 zobrazit »

2020 zobrazit »

2019 zobrazit »

2018 zobrazit »

2017 zobrazit »

2016 zobrazit »

2015 zobrazit »

Zainteresovaní lidé z komunity

avatar

Jan Macura gh

turistika překlady WeeklyOSM západ
avatar

Marián Kyral tw gh

programování překlady importy JOSM turistika WeeklyOSM turistika Tracer osmcz-app Fody Tools Frýdek-Místek Ostrava Praha
avatar

Petr Vozdecký tw gh

cyklistika WeeklyOSM turistika osmcz-app Fody Brno Jižní Morava
avatar

Tom.K gh

překlady taginfo.cz osmose.cz WeeklyOSM turistika edu osmcz-app Fody Brno