Týdeník WeeklyOSM

Od ledna 2015 vychází český překlad anglického týdeníku WeeklyOSM, v češtině je navíc doplněn o dění v české a slovenské komunitě. Odebírat ho můžete na webu: www.weeklyosm.eu či na níže zmíněných kanálech.

Redakce: tom.k, mkyral a YjM

Budeme velmi rádi, pokud podpoříte a oceníte naši práci tím, že budete dílo dále šířit, např. sdílením na sociálních sítích (like, retweet, plus…). Předem za to děkujeme. 

Každé číslo v CZ verzi je promováno zde:
Twitter @osmcz @osmcz | Mastodon @osmcz @osmcz Talk-cz Talk-cz osm_sk osm_sk |rss rss

Můžete nás kontaktovat e-mailem: e-mail weekly@openstreetmap.cz

Archiv týdeníku

2019

WeeklyOSM 488
Videa z SotM CZ+SK! Prosincové mapathony. freemap.sk do JOSM. Zkušenosti Heather Lesonové. Členství OSMF dle země. SotM Latam. Mikrogranty HOT 2020. Editor Layer Index. Spouštění JOSM. Vánoční mapy. Polévková mapa. OsmInEdit.
WeeklyOSM 487
GPX na freemap.sk. Maskované stožáry. Strava pro OSM. Budoucnost iD. Komunikační kanály. Otázky pro kandidáty OSMF. API klíče pro dlaždice. Slajdy a videa ze SotM CZ+SK. Editor jízdních řádů. Nový Merkaartor. Mapy ze dne D.
WeeklyOSM 486
Fotky SotM CZ+SK. Názvy pohoří v X. Adresy v OSM. Přístupy pro elektrokola. Problémy s vývojáři iD. 100M editací/měsíc. FOSDEM 2020. Mapa majáků. Data u soudu. Novinky OpenLayers. Poslední adresa Dánska. 2cm přesnost s GPS. Města pod vodou.
WeeklyOSM 485
Slajdy ze SotM CZ+SK. Vrstvy freemap.sk. Objekty s více vlastnostmi. Chybějící silnice. Klimatický hackathon. Volby do rady OSMF. Nové mapy Strava. Auta Tesla a OSM. Konec HTTPS pro JOSM. Umělecké mapy. Mapa dopravy v Tokiu.
WeeklyOSM 484
Souběžné linie v iD. Mapy z II. světové. Označníky produktovodů. Apple v MapRoulette. Přístupové tagy. Mikrogranty OSM. Regionální tagování. Letošní GeoWeek. Stará mapa ČR. Novinky iD, Carto a QGIS. Stěhování majáku. Bar nebo hospoda?
WeeklyOSM 483
Mezery v ref a Fody. Problémy s access=private. Návod na multipolygony. Další statistiky. Diverzita z Heidelbergu. Katastr v Estonsku. OpenRecycleMap. Projekce u Maptileru. Chytré semafory. Více verzí API. Zastaralé technologie.
WeeklyOSM 482
SotM CZ+SK v Brně. Přírodní katastrofy v Tatrách. Označníky produktovodů. Mikrogranty Nadace OSM. Missing Maps v Rusku. Kurz prostorové analýzy. Parkování pro motorky. Microkosmy na osm.org. Skenování Země LiDARem.
WeeklyOSM 481
Vlna českých mapathonů. Mapping party v Oáze. Zastaralé EuroVelo. Knihovny hraček. Import poštovních kódů. Únik dat z iD. Stipendia Nadace OSM. Aktuality MapSwipe. Minecraft pro rozšířenou realitu. PostgreSQL 12. Dron hledající krokodýly.
WeeklyOSM 480
SotM CZ+SK. Čísla domů v Bratislavě. Zprávičky do Weekly. Jak na bezdomovecké kolonie? Kvalita obrysů budov. ODbL nebo public domain? Balící papír na zeď. Videa z FOSS4G v Bukurešti. Zrušení https v JOSM. Mapy pro fantasy. OSM a nemovitosti.
WeeklyOSM 479
Zápisky z Heidelbergu. Garmin mapa pro hodinky. Videa z SotM online. Vítězové OSM Awards. Cyklistika v Londýně. Ředitel pro HOT. Tepelné ostrovy měst.Novinky OSM Carto. Nudné čtverce map. Mapové aplikace a soukromí. Testy autonomních aut.
WeeklyOSM 478
Várka novinek freemap.sk. Mapování solárů. Bezobalové obchody. Kontrola tagování. Výsledky dotazníků. Videa ze SotM US. Svatí v Evropě. CC-BY a OSM. Novinky StreetComplete. Stav Galileo. Proč mapy lžou? Pátky pro budoucnost.
WeeklyOSM 477
Overpass pro železnici. Routování a vyhledávání freemap.sk. Ilegální skládky. Apple a cesty v Africe. Počty pruhů silnic. Mapathony po Dorianu. Budovy s RapiD. Členství v Nadaci OSM. Záznamy z Heidelbergu. SotM ve Švýcarsku?
WeeklyOSM 476
Jedete na SotM? Mapnik a Docker. Kameny zmizelých. Rušení shop=yes. Volby Nadace OSM. Odpady v Dar es Salaam. Černá Hora doporučuje OSM. Otevřené data v Sasku. Novinky OSM Carto. Lyžování na střeše. Falzifikace v Číně. Budoucnost WGS84.
WeeklyOSM 475
Koňské ikony pro osmap.cz. Mapping party Prušánky? Podzimní MP freemap.sk. Naučné cedule s OSM. Místa na kempování. Vodíkové stanice. Lokální zastoupení Nadace. Více verzí API. Novinky JOSM a iD. Cesty do Říma.
WeeklyOSM 474
Rozcestníky ve Fody. Novinky pro X. Tipy v MapRoulette. Sporné hranice. Solární panely. Komunikační kanály OSM. Tipy pro @sotm v Heidelbergu. Missing Maps v Kanadě. 3D mapa Dublinu. Aktuální poloha lodí. Zakázané zóny dronů. Světelné mapy.
WeeklyOSM 473
Data jeskyní. Mapa Trenčína. Kritická kartografie a OSM. Doprava a Morandiho most. Mapování Severní Korei. Průzkum OSMF ohledně komunit. CO ve Švýcarsku. Cyklodata pro Londýn. Triky v PBF. CIA a Google Earth. Nejstrmější ulice na světě.
WeeklyOSM 472
Verifikace ve Fody. Postup poštovních schránek. Poster freemap.sk pro SotM. Kontroverze AI pro OSM. Manuál k Overpass API. OSM do kamene. OSM Awards. 3D dopravní značky. Wikidata pro Nominatim. Mapa blesků. Zavěšená železnice.
WeeklyOSM 471
Vltava v Praze. Ruské kuželky v OSM. AI nástroje Facebooku. Proces návrhu tagů. Díky správcům serverů. 15. narozeniny OSM. Cyklo závod v Portugalsku. Novinky MapRoulette. Nejstrmější cesta světa. GPS pro Měsíc.
WeeklyOSM 470
Vysychající potoky. Voda v Horehroní. Zeleň ve městech. Problémy WGS84. Validace chyb QA. Nový styl fóra. Lokální zastoupení Nadace. Ženy v Latinské Americe. Server pro Overpass Turbo. Mapa historie GULagů. Mapy budoucnosti. Minecraft Earth.
WeeklyOSM 469
Verifikace ve Fody. SotM na OpenAltu i SK. Nekvalitní příspěvky Amazonu. Pobřežní data. Překlady pro Nadaci OSM. AI pro Tasking Manager. Simulátor dopravy. Validátor pro 3D. Aktualizace OsmAnd. OpenGeoFiction. Výpadek Galileo.
WeeklyOSM 468
Drobnosti na osmap.cz. SotM na OpenAltu. Další novinky X. 15. let OSM. Responzivní OSM fórum. HP Wizards Unite. Mapy pro Maps.me. Styly pro iD. Jak velký je Vatikán? Jak blikají majáky? Ikony ze starých map.
WeeklyOSM 466
Filtrace GPX. Průchodnost během roku. SotM na OpenAltu. Záplavy a šaliny v Bratislavě. Uzavírky v Tyrolsku. Novinky v Potlach-2. Pokemon Go a OSM. Nominace OSM Awards. OWG hledá dobrovolníky. Kde bude SotM 2020? Výukové materiály k OSM.
WeeklyOSM 467
Videa z SotM 2016. Novinky vrstvy X. Obrubníky v OSM. Změny v iD. OSM a Strava. Evoluce OSM. Vrstvy Maxar. Organizované editace. Hustota OSM dle obyvatel. Qwant a OSM. Lokální restaurace v OSM. Město duchů v Kanadě. Blokace u Wikimedie.
WeeklyOSM 465
Ikony pro OsmHiCheck. Norma pro otevřená data. freemap.sk - Locus a c:geo. Úklid duplicitních tagů. Skupiny v OSMCha. Import landuse. Návod k PT_Assistent. OSM a Mediawiki. Fork iD. Vektory Mapbox 3.0. Novinky Vespucci.
WeeklyOSM 464
Kvartální pivo. SotM CZ 2019? Vrstva X pro ČR. Parkovacích místa SK. Kuriozity pro mapování. Zmapujme Severní Koreu. iD v rámci SotM. Bezobalové obchody. Licenční problémy s Facebookem. Sporné hranice. Berlín přívětivý k cyklistům.
WeeklyOSM 463
Import bodů záchrany. Stanice metra. Kreativita v OSM nicku. Lepší OMV v OSM. Rada Nadace OSM v Bruselu. Bombardování se strojovým učením? Lua pro mapvé styly. Počet zrnek písku na Zemi. North Face a @Wikipedie .
WeeklyOSM 462
Strava CZ/SK. Problémy s 3D. Novinky OsmHiCheck. Tagování zaniklé obce. Lepší jízdních pruhy. Problémy s iD. Firemní editoři. Lístky na SotM 2019. OSM pro WordPress. Silnice v Irsku a Hvězdné války.
WeeklyOSM 461
Nové párování v OsmHiCheck. Sledování polohy na freemap.sk. Spam v OSM denících. Papírové mapy v 21. století? OSM data v čase. Mapa kvality vzduchu. P2P poskytování map. OSM pro nákladní dopravu. Minecraft pro AR. Garmin a OSM.
WeeklyOSM 460
@Mapy_cz používají OSM. Import bodů záchrany. Ortofoto pro střední SK. Simulátor golfu. Tagy správců editoru iD. Negativní dopady OSM. Spam v OSM denících. Cyklo infrastruktura Londýna. Novinky StreetComplete. Prefixy životního cyklu.
WeeklyOSM 459
Agip v ČR? Kontroly silnic. Novinky X. Tichý asfalt. Data pro OSM. OSM v dopravě. Licence Java. Detekce nepravoúhlých budov. Vzestup a pád OSRM. Nástupce Pokémon Go. Kdo vlastní Anglii? 500 let od smrti Leonarda da Vinciho.
WeeklyOSM 458
Upgrade doplňku Tracer. RÚIAN pro SK? Neverifikovatená geometrie. Mapování Heidelbergu před SotM. Grab v Thajsku. Co znamená park? Adresář firem. Úklid OSM wiki. Novinky v MapSwipe. Mapa hradů Švýcarska. Londýnský maraton.
WeeklyOSM 457
Wikimedia Hackaton. Uvítání nováčků. Jízdní pruhy. OSM Awards 2019. OSM bude mít 15! Úklid OSM wiki. Historie OSM API. Kde bude SotM 2020? Ledovce v Himalájích.
WeeklyOSM 456
Novinky osmap.cz. Úklid leisure=common. Regiony Slovenska. Víceúčelové place=locality. Mazání wiki. Měření zmapovanosti. Termíny pro @sotm. Mikrogranty HOT. Kategorizace poznámek. Kolik stojí mapy Google?
WeeklyOSM 455
Skály pro lezce. Zbyho občasník. Dopravní značky. Budovy v Rakousku. Novinky landcover. Oblečení volitelné? Platy HOT. Řeky v Evropě. Supové a hranice.
WeeklyOSM 454
Jedno logo. Nepravidelné železnice. Vliv iD na OSM. Cyklón Idai. Rušičky Strava.
WeeklyOSM 453
Žádosti o data. Relace pro vlaky. Tasking Manager. Blender a mapy. Kategorie Notes.
WeeklyOSM 452
Jednočlenné relace. 3D budovy. DoS útok na OSM. OSMTracker bez map. Ulice bez jména.
WeeklyOSM 451
Deklarace práv. Stínování a vrstevnice. Směrnice EU. leisure=common. OpenSnowMap.
WeeklyOSM 450
Kvartální piva. Adresy a freemap.sk. Varování v JOSM. Obrysy budov. OpenFuelService.
WeeklyOSM 449
Nástřel loga. Mapa ničeho. Otvírací hodiny. OSM z fotek. Odchod z UK? Novinky iD, QGIS.
WeeklyOSM 448
Data firem do OSM. Logo komunity a spolku. OpenStreetMap geocache. Novinky v Carto.
WeeklyOSM 447
Fell3 je zpátky! Jak na objížďky? Projekty pro GSoC. Kauza GlobalLogic. SotM 2019.
WeeklyOSM 446
Prušánky! OSM ČR. Černé stavby? Apple a MapRoulette. FOSDEM 2019. Mapování reklam.
WeeklyOSM 445
Chybné vodní plochy. 2% daně SK. Sporné hranice. 5*10^9tý uzel. "Firemní" členové.
WeeklyOSM 444
Spolek má účet. Vrstva X freemap.sk. Severní Korea. Google v Palestině. Problémy GPS.
WeeklyOSM 443
MHD v Praze. České názvosloví. Vodní toky SK. MapRoulette 3.1.2. OSM v osnovách.
WeeklyOSM 442
OSM ČR z.s. Nový styl freemap.sk. Délka tagu? Sporné hranice. GeoPython. Duplicity.
WeeklyOSM 441
Dárky pro freemap.sk. Květináčový stojan. Webináře HOT. Letáky OSM. Vánoční JOSM.
WeeklyOSM 439
Spolek na soudě. Adresy SK. Volby OSMF. Datová hranice. HOT vs OSM. Merkatorův globus.

2018 zobrazit »

2017 zobrazit »

2016 zobrazit »

2015 zobrazit »

Zainteresovaní lidé z komunity

avatar

Jan Macura gh

turistika překlady WeeklyOSM západ
avatar

Marián Kyral tw gh

programování překlady importy JOSM turistika WeeklyOSM turistika Tracer osmcz-app Fody Tools Frýdek-Místek Ostrava Praha
avatar

Petr Vozdecký tw gh

cyklistika WeeklyOSM turistika osmcz-app Fody Brno Jižní Morava
avatar

Tom.K gh

překlady taginfo.cz osmose.cz WeeklyOSM turistika edu osmcz-app Fody Brno

Aktuality