Týdeník WeeklyOSM

Od ledna 2015 vychází český překlad anglického týdeníku WeeklyOSM, v češtině je navíc doplněn o dění v české a slovenské komunitě. Odebírat ho můžete na webu: www.weeklyosm.eu či na níže zmíněných kanálech.

Redakce: tom.k, mkyral a YjM

Budeme velmi rádi, pokud podpoříte a oceníte naši práci tím, že budete dílo dále šířit, např. sdílením na sociálních sítích (like, retweet, plus…). Předem za to děkujeme. 

Každé číslo v CZ verzi je promováno zde:
Twitter @osmcz @osmcz | Mastodon @osmcz @osmcz Talk-cz Talk-cz osm_sk osm_sk |rss rss

Můžete nás kontaktovat e-mailem: e-mail weekly@openstreetmap.cz

Archiv týdeníku

2021

WeeklyOSM 545
Propojení komunity. Videa ze SotM. WMS ZBGIS. Balík návrhů tagování. Nejasné oblasti. Úklid poznámek. Kamerový držák. Noví mappeři. Akce FOSSGIS. OpenTopoMap a Garmin. Hra na Santu. Opět WHODIDIT. Konec Flashe. Ďábelský test. Výška Everestu.
WeeklyOSM 544
OSM v hodinkách. Chyba nebo import? Hory v nížinách? Organizovaní editoři. Novinky OSMCHa. Co je import? Kameny zmizelých. COVID v DE a CA. Maps.Me 2.0. Novinky Vespucci. Produkční OSMCal. Simulátor dopravy. DuckDuckGo a OSM.
WeeklyOSM 543
Vektory+Leaflet. Prezentace SotM CZ+SK. Prameny Nízkých Tater. Diverzita a inkluze? Humanitární hub. OSM a BitTorrent. Přizpůsobivý OsmAnd. Mapbox GL JS. Riziková navigace. Patenty Mapboxu. Geokodér OpenCage. Kolik má Everest? Etická data.

2020 zobrazit »

2019 zobrazit »

2018 zobrazit »

2017 zobrazit »

2016 zobrazit »

2015 zobrazit »

Zainteresovaní lidé z komunity

avatar

Jan Macura gh

turistika překlady WeeklyOSM západ
avatar

Marián Kyral tw gh

programování překlady importy JOSM turistika WeeklyOSM turistika Tracer osmcz-app Fody Tools Frýdek-Místek Ostrava Praha
avatar

Petr Vozdecký tw gh

cyklistika WeeklyOSM turistika osmcz-app Fody Brno Jižní Morava
avatar

Tom.K gh

překlady taginfo.cz osmose.cz WeeklyOSM turistika edu osmcz-app Fody Brno