Týdeník WeeklyOSM

Od ledna 2015 vychází český překlad anglického týdeníku WeeklyOSM, v češtině je navíc doplněn o dění v české a slovenské komunitě. Odebírat ho můžete na webu: www.weeklyosm.eu či na níže zmíněných kanálech.

Redakce: tom.k, mkyral a YjM

Budeme velmi rádi, pokud podpoříte a oceníte naši práci tím, že budete dílo dále šířit, např. sdílením na sociálních sítích (like, retweet, plus…). Předem za to děkujeme. 

Každé číslo v CZ verzi je promováno zde:
Twitter @osmcz @osmcz | Mastodon @osmcz @osmcz Talk-cz Talk-cz osm_sk osm_sk |rss rss

Můžete nás kontaktovat e-mailem: e-mail weekly@openstreetmap.cz

Archiv týdeníku

2022

WeeklyOSM 599
Budovy dle RUIAN. Trasování v Linuxu. Členské příspěvky. Omezení rychlosti. Pralesy SK. 10 let WeeklyOSM. Na kvalitě záleží. Ropa v Peru. Sledování fotbalu. Editory OSM. Klasifikace škol. FOSSGIS 2022. Středověká Evropa. Mapa z čokolády.
WeeklyOSM 598
#Mapy.cz a lesní cesty. Co nesmíte vidět. Náhodné výlety. Dopravní semafory. První v 2022. Úklid úkolů. Celoroční mappeři. Nanomapování? Kde najdete Å? Rozděl a mapuj. Adresy v Německu. Kanály OSM. Nová města Polska.
WeeklyOSM 597
Části Prahy. Jakubovy kontroly. Viditelnost pěšin. Portály do 4D. Oficiální trasy? Defibrilátory v Polsku. Budovy ve Španělsku. OSM na TEDx. Chráněné památky. Všechny ulice okolí. Hledání v mail listech. Čekání na hasiče. Zaplavení Evropy.
WeeklyOSM 596
SotM CZ+SK. Nuda pláže. Tag operator. Školy v Košicích. Prameny Tater. Měření vzdáleností. Jak na JOSM. Mapování s AI. Moderování mail listů. Akce mapperů OSN. Zaměstnanci OSMF? Pohled vozíčkáře. Plán města. Amazon po tornádu. Natural Earth.

2021 zobrazit »

2020 zobrazit »

2019 zobrazit »

2018 zobrazit »

2017 zobrazit »

2016 zobrazit »

2015 zobrazit »

Zainteresovaní lidé z komunity

avatar

Jan Macura gh

turistika překlady WeeklyOSM západ
avatar

Marián Kyral tw gh

programování překlady importy JOSM turistika WeeklyOSM turistika Tracer osmcz-app Fody Tools Frýdek-Místek Ostrava Praha
avatar

Petr Vozdecký tw gh

cyklistika WeeklyOSM turistika osmcz-app Fody Brno Jižní Morava
avatar

Tom.K gh

překlady taginfo.cz osmose.cz WeeklyOSM turistika edu osmcz-app Fody Brno