Týdeník WeeklyOSM

Od ledna 2015 vychází český překlad anglického týdeníku WeeklyOSM, v češtině je navíc doplněn o dění v české a slovenské komunitě. Odebírat ho můžete na webu: www.weeklyosm.eu či na níže zmíněných kanálech.

Redakce: tom.k, mkyral a YjM

Budeme velmi rádi, pokud podpoříte a oceníte naši práci tím, že budete dílo dále šířit, např. sdílením na sociálních sítích (like, retweet, plus…). Předem za to děkujeme. 

Každé číslo v CZ verzi je promováno zde:
Twitter @osmcz @osmcz | Mastodon @osmcz @osmcz Talk-cz Talk-cz osm_sk osm_sk |rss rss

Můžete nás kontaktovat e-mailem: e-mail weekly@openstreetmap.cz

Archiv týdeníku

2021

WeeklyOSM 551
Tříděný odpad. Osvětlení chodníků. Nový HW pro X. Stínování a vrstevnice. Horské kuloáry. Rytíři Ni! Slepé ulice. Jídlo s sebou. Pravidla hlasování. Sledovací URL. Dotazník OSMF. Placené služby. AI a budovy. Presety v JOSM. OSM ve Windows.
WeeklyOSM 550
Výzva k recyklaci. Mračna bodů. Odpařovací nádrže. Poštovní služby. OSM na rande. Západní břeh. Úklid wiki. Zaměstnanci OSMF. OSM v Polsku. Overpass Turbo. Detaily MapLibre. Nový nebo upravený? OpenMapTiles 3.12. Novinky OSRM. Náhodné trasy.
WeeklyOSM 549
Stav schránek. Vrcholy kopců. Silnice v Africe. Jak na chodníky? Proces hlasování. Co s nepořádkem? Švýcarský outdoor. Nejpodivnější OSM. Dotazník OSMF. Logo pro SotM. Isochrony v Oxfordu. Fork MapLibre. Nej mapy za 2020. Silnice v poušti.
WeeklyOSM 548
Zaniklé obce. Import adres. Zelené prostory. Nezmapovaná místa. Statistiky OpenInfraMap. Budovy ve 3D. OpenSnowMap. Kde je Čína? Pomoc s SotM. Dotazník OSMF. hOSM vs HOT. CyclOSM na osm.org. Vývoj osm2psql. Lidské grafo.
WeeklyOSM 547
OsmAnd a Budějovice. Poštovní schránky. Adresy chat. Čísla domů. Konec Potlachu. Lovci a sběrači. Biden a OSM. Průzkum OSMF. Skupinové mapování. Mapa toalet. Dostupnost vakcinace. Okruh 15km. Klon @MAPS_ME. Vlastní presety. Proti Googlu.
WeeklyOSM 546
Rychlostní limity. Body zájmu. Zmizelé parky. Routování pro cyklisty. Odpovědné mapování. Soutěží OSM s Googlem? GPS data. OsmAnd v 2021. Rozděl a mapuj. Dobrovolní hasiči. Kempovací místa. Pracovní místa. Pozůstatky NDR. Hledej strom.
WeeklyOSM 545
Propojení komunity. Videa ze SotM. WMS ZBGIS. Balík návrhů tagování. Nejasné oblasti. Úklid poznámek. Kamerový držák. Noví mappeři. Akce FOSSGIS. OpenTopoMap a Garmin. Hra na Santu. Opět WHODIDIT. Konec Flashe. Ďábelský test. Výška Everestu.
WeeklyOSM 544
OSM v hodinkách. Chyba nebo import? Hory v nížinách? Organizovaní editoři. Novinky OSMCHa. Co je import? Kameny zmizelých. COVID v DE a CA. Maps.Me 2.0. Novinky Vespucci. Produkční OSMCal. Simulátor dopravy. DuckDuckGo a OSM.
WeeklyOSM 543
Vektory+Leaflet. Prezentace SotM CZ+SK. Prameny Nízkých Tater. Diverzita a inkluze? Humanitární hub. OSM a BitTorrent. Přizpůsobivý OsmAnd. Mapbox GL JS. Riziková navigace. Patenty Mapboxu. Geokodér OpenCage. Kolik má Everest? Etická data.

2020 zobrazit »

2019 zobrazit »

2018 zobrazit »

2017 zobrazit »

2016 zobrazit »

2015 zobrazit »

Zainteresovaní lidé z komunity

avatar

Jan Macura gh

turistika překlady WeeklyOSM západ
avatar

Marián Kyral tw gh

programování překlady importy JOSM turistika WeeklyOSM turistika Tracer osmcz-app Fody Tools Frýdek-Místek Ostrava Praha
avatar

Petr Vozdecký tw gh

cyklistika WeeklyOSM turistika osmcz-app Fody Brno Jižní Morava
avatar

Tom.K gh

překlady taginfo.cz osmose.cz WeeklyOSM turistika edu osmcz-app Fody Brno