Týdeník WeeklyOSM

Od ledna 2015 vychází český překlad anglického týdeníku WeeklyOSM, v češtině je navíc doplněn o dění v české a slovenské komunitě. Odebírat ho můžete na webu: www.weeklyosm.eu či na níže zmíněných kanálech.

Redakce: tom.k, mkyral a YjM

Budeme velmi rádi, pokud podpoříte a oceníte naši práci tím, že budete dílo dále šířit, např. sdílením na sociálních sítích (like, retweet, plus…). Předem za to děkujeme. 

Každé číslo v CZ verzi je promováno zde:
Twitter @osmcz @osmcz | Mastodon @osmcz @osmcz Talk-cz Talk-cz osm_sk osm_sk |rss rss

Můžete nás kontaktovat e-mailem: e-mail weekly@openstreetmap.cz

Archiv týdeníku

2020

WeeklyOSM 495
Mapa s prvky hřišť. Německá Gigafactory. MapWithAI pro JOSM. Ulice ve Španělsku. FOSSGIS 2020. Mikrogranty Nadace OSM. AI od Intelu. Mapování slumu. Práce pro Mapillary. OpenRouteService 0.6. Mapa australských požárů. Navigace před GPS.
WeeklyOSM 494
Úkoly pro nováčky. Suchý Dunaj v Bratislavě. Regionální taginfo. Náhrada Tasking Manageru? Omezení FIXME? Diverzita OSM. Překlady editorů. Dary pro StreetComplete. Vektory pro osm.org. Mapa whisk(e)y. Kola duchů.
WeeklyOSM 493
Import jeskyní. Nepořádek od SŽDC. Dar spolku OSM ČR. freemap.sk jako vyhledávač? Aktualizace Osmose. Dilema kolem diverzity. Problémy Tasking Manageru. Aplikace pro MHD. Předsevzetí vývojářů OsmAnd. Hranice pomocí geokeší.
WeeklyOSM 492
CZ a SK překlad rad pro komentáře. Evoluce OSM v Irsku. Manuál Overpass API. Nový Switch2OSM? Den otevřených dat. Novinky iD v2.17.0. Nej mapy za 2019. Jak na obrázky týdne? Útoky na GPS v Číně. 35let klimatu Arktidy. GPS pro cyklisty s OSM.

2019 zobrazit »

2018 zobrazit »

2017 zobrazit »

2016 zobrazit »

2015 zobrazit »

Zainteresovaní lidé z komunity

avatar

Jan Macura gh

turistika překlady WeeklyOSM západ
avatar

Marián Kyral tw gh

programování překlady importy JOSM turistika WeeklyOSM turistika Tracer osmcz-app Fody Tools Frýdek-Místek Ostrava Praha
avatar

Petr Vozdecký tw gh

cyklistika WeeklyOSM turistika osmcz-app Fody Brno Jižní Morava
avatar

Tom.K gh

překlady taginfo.cz osmose.cz WeeklyOSM turistika edu osmcz-app Fody Brno