Týdeník WeeklyOSM

Od ledna 2015 vychází český překlad anglického týdeníku WeeklyOSM, v češtině je navíc doplněn o dění v české a slovenské komunitě. Odebírat ho můžete na webu: www.weeklyosm.eu či na níže zmíněných kanálech.

Redakce: tom.k, mkyral a YjM

Budeme velmi rádi, pokud podpoříte a oceníte naši práci tím, že budete dílo dále šířit, např. sdílením na sociálních sítích (like, retweet, plus…). Předem za to děkujeme. 

Každé číslo v CZ verzi je promováno zde:
Twitter @osmcz @osmcz | Mastodon @osmcz @osmcz Talk-cz Talk-cz osm_sk osm_sk |rss rss

Můžete nás kontaktovat e-mailem: e-mail weekly@openstreetmap.cz

Archiv týdeníku

2020

WeeklyOSM 504
Projekt osmapp.org. Polohy vozidel MHD. Firemní editoři. Přístupy pro brány. Ženy v Africe. Týdenní úkoly. Fotky pro Commons. FOSGISS a SotM Baltics. Cena pro MapSwipe. Indoor renderer. Vynálezce Ameriky. Mapy a koronavirus.
WeeklyOSM 503
Zrušená CHKO. Jednodušší MHD. Jména s emoji. QuickFix v MapRoulette. MDŽ a OSM. Wikidata ID v OSM? Nabíjecí stanice. Koronavirus - zrušené akce a mapy. HOT v GSoC a Outreachy. Postní smažené ryby. Boj s bolševníkem. Google žaluje policii.
WeeklyOSM 502
Rychlostní silnice SK. Sdílení jídla. Uprchlické tábory. Problémy s osm.org. Cena pro MapSwipe. Düsseldorf a OSM. Připomínací dlaždice. Jak pomoci uMap. OSM a pgRouting. OsmAnd 3.6. Indický GPS. Geodata pro 5G. Tištěné mapy.
WeeklyOSM 501
Měsíční úkol. MapTiler na osmap.cz. Tramvaje v Košicích. Prehistorie OSM. Uzlové body. OSM Awards. OSM v GSoC. Vylepšené ikony. Mikrogranty HOT. Kreslení do map. Mapy a koronavirus. Doplněk blender-osm. Kartografické vtípky.
WeeklyOSM 500
Obora s prasaty. Daně pro freemap.sk. Maxar v JOSM a iD. Vespucci v F-Droid. Minutové PBF. Čí je Krym? Mikrogranty OSMF. FOSSGIS 2020. SOTM Baltics 2020. Videa o PostGIS+OSM. Coronavirus u Mapboxu. Rande v Moskvě. OSM a Blender.
WeeklyOSM 499
Update LPIS. Běh na freemap.sk. Tagování fakult univerzit. Tagování pro mikromapping. Nedovolené zdroje. Panorama Mapping Party. Novinky OpenInfraMap. Vrstva mapovacích aktivit. Přes 50 jazyků OpenMapTiles. Frustrující navigace.
WeeklyOSM 498
OSM ČR z.s. a OSMF. freemap.sk v Locusu. Novinky QA Osmose. 80 milionů sad změn. Mapy pro Maps.Me. Reverzní geokódování. Malárie v Burundi. #CompleteTheMap. Nezákonné OSM. Novinky OpenMapTiles. Mapa zvuků.
WeeklyOSM 497
Tagování škol v ČR. Další novinky vrstvy X. Pitná voda v Evropě. Aktivní sopky v OSM. Opět diverzita v OSM. HOT Summit 2020. Omezení planet OSM. Mapa koronaviru. Objevitelské plavby. Mapa hřbetnic. Kultura cyklistiky. AI pro sběr dat.
WeeklyOSM 496
Tutoriál pro JOSM? Vlastní mapy na freemap.sk. Nepoužívané budovy. Mapillary pro iD. GSoC 2020. SWOT analýza OSM. Jména v Nepálu. Stipendia pro SotM. Mapa ulic. Testování osm.org. Oblíbené výzvy MapRoulette.
WeeklyOSM 495
Mapa s prvky hřišť. Německá Gigafactory. MapWithAI pro JOSM. Ulice ve Španělsku. FOSSGIS 2020. Mikrogranty Nadace OSM. AI od Intelu. Mapování slumu. Práce pro Mapillary. OpenRouteService 0.6. Mapa australských požárů. Navigace před GPS.
WeeklyOSM 494
Úkoly pro nováčky. Suchý Dunaj v Bratislavě. Regionální taginfo. Náhrada Tasking Manageru? Omezení FIXME? Diverzita OSM. Překlady editorů. Dary pro StreetComplete. Vektory pro osm.org. Mapa whisk(e)y. Kola duchů.
WeeklyOSM 493
Import jeskyní. Nepořádek od SŽDC. Dar spolku OSM ČR. freemap.sk jako vyhledávač? Aktualizace Osmose. Dilema kolem diverzity. Problémy Tasking Manageru. Aplikace pro MHD. Předsevzetí vývojářů OsmAnd. Hranice pomocí geokeší.
WeeklyOSM 492
CZ a SK překlad rad pro komentáře. Evoluce OSM v Irsku. Manuál Overpass API. Nový Switch2OSM? Den otevřených dat. Novinky iD v2.17.0. Nej mapy za 2019. Jak na obrázky týdne? Útoky na GPS v Číně. 35let klimatu Arktidy. GPS pro cyklisty s OSM.

2019 zobrazit »

2018 zobrazit »

2017 zobrazit »

2016 zobrazit »

2015 zobrazit »

Zainteresovaní lidé z komunity

avatar

Jan Macura gh

turistika překlady WeeklyOSM západ
avatar

Marián Kyral tw gh

programování překlady importy JOSM turistika WeeklyOSM turistika Tracer osmcz-app Fody Tools Frýdek-Místek Ostrava Praha
avatar

Petr Vozdecký tw gh

cyklistika WeeklyOSM turistika osmcz-app Fody Brno Jižní Morava
avatar

Tom.K gh

překlady taginfo.cz osmose.cz WeeklyOSM turistika edu osmcz-app Fody Brno

Aktuality