Týdeník WeeklyOSM

Od ledna 2015 vychází český překlad anglického týdeníku WeeklyOSM, v češtině je navíc doplněn o dění v české a slovenské komunitě. Odebírat ho můžete na webu: www.weeklyosm.eu či na níže zmíněných kanálech.

Redakce: tom.k, mkyral a YjM

Budeme velmi rádi, pokud podpoříte a oceníte naši práci tím, že budete dílo dále šířit, např. sdílením na sociálních sítích (like, retweet, plus…). Předem za to děkujeme. 

Každé číslo v CZ verzi je promováno zde:
Twitter @osmcz @osmcz | Mastodon @osmcz @osmcz Talk-cz Talk-cz osm_sk osm_sk |rss rss

Můžete nás kontaktovat e-mailem: e-mail weekly@openstreetmap.cz

Archiv týdeníku

2023

WeeklyOSM 660
Silnice v ČR. Chytré hodinky. Problém se Stravou. Každý strom? Mapování LiDARem. Statistiky MapComplete. Google Alerts. Selhala Nadace? Dopravní značky. 8 let OSMCha. ohsome pro R. Kde nejsou chodníky? Synchronizace dat OSM. Textury půdy.
WeeklyOSM 659
Poštovní schránky. Bez piva? Aktualizace JOSM. Stáří POI. Nabíjecí stanice. Smazat budovy? Malé a velké importy. Hybridní konference. KDE a OSM. Ironie úřadů. OSM v Pythonu. Mapa MHD. OpenArdenneMap. Ředitel pro Overture. Podivnosti Kanady.
WeeklyOSM 658
Silnice v MapRoulette. Hranice lesa. Import fóra. Twitter/Mastodon? 360° fotky. Parkování v ulicích. Ceny OSM. Grafický designér. OSM a MDŽ. Mobilita = služba. Mapy pro turistiku. Kam poletí? Expirace dlaždic. Bezpečně do školy. Řeky Evropy.
WeeklyOSM 657
Validátor MHD. Aplikace pro PID. Přesnost lesních cest. Uzavírky Tater. Památky Irska. FOSSGIS 2023. Turecko a Sýrie. Mobilní lékárny. Lidské osídlení. Bing Map Builder. React Leaflet. RapiD 2.0. TracesMap. Washington Post. #geodivná Itálie.
WeeklyOSM 656
MHD v Praze. Konec budek? Daně pro freemap. Doplněk Freemap. Poslední tipy OSM. Ztlumení uživatelů. Rekapitulace a výhled iD. SOTM Baltics 2023. Školení OSN. Opravdu pomáhám? Domorodá území. Styl pro oceány. Overture Maps jako kontejnery?
WeeklyOSM 655
Telefonní budky. OSM v Košicích. Editace z Bingu. Špína a inkoust. Mappeři měsíce. Co je třeba k SotM? Data o dopravě. OSM vs Google. Zemětřesení v Turecku. Týdeník HOT. StreetMeasure. Nominatim+SQLite. Bang v DuckDuckGo. Stejné názvy ulic.
WeeklyOSM 654
Výzva od TomTomu. Pivo nebo Kofola? Taginfo a adresy. Generalizace OSM. Linky autobusů. Chyby dle země. Vize pro 2023. OSM a Garmin. Sen o mapě. Prohlížeč poznámek. OSM a R. GeoJSON s jq. Rychlejší PostgreSQL. OSM pro novináře. Puzzle z OSM.
WeeklyOSM 653
Report pro OSMF. Odstávka serverů. Kontrola adres. 1000 dnů mapování. Spojování zdrojů. 10M účtů. Poznejte radu. Hub pro výuku. OSHDB v1. Rozložení příjmení. Generátor statistik. Obrázky imgur. Tvorba PMTiles. OSM Welcome. OSM pro Android.
WeeklyOSM 652
Ortofoto z 50.let. Cenzura DRM. Schůze rady. Weekly pod CC0. Nadávka či jméno? Migrace fóra. OSM a Wikidata. Chybějící budovy. Licence fotek. ChatGPT. Budovy v polích? Délka nebo šířka? Bez Velké pětky. Země pod ledem. Vesmír shora.
WeeklyOSM 651
20 000 kontejnerů. Chráněná území. Nezpevněné cesty. Záznamy na cestách. Ne/formální kategorie. 3D z Polycam. Mapování z gauče. Datový model. Školení OSM. Úbytek nováčků? Valhalla pro OSM. Jednoduchý revert? Strmé cesty. Cenzura map v Rusku.
WeeklyOSM 650
Obchod s mapami. Příspěvky OSM ČR. Vodní toky SK. Verze ortofoto SK. Every Door. Čtvrtletní projekt UK. Záložka komunity. Rozpočet OWG. Jak se zlepšit v OSM. Názory na Overture. Předsevzetí OsmAnd. Fork Overpass. Rozděl a mapuj. GPX z fotek.
WeeklyOSM 649
Dárek od a pro VOPa. Meditace nad párky. Vodní toky. Antivzory mapování. Hydroelektrárny. Původy jmen. Mapování stromů. OpenBikeSensor. Kam vede komunita? Pohledy na Overture. OpenCampingMap. Výpadek OSM. Nové Organic Maps. Mastodon v okolí.
WeeklyOSM 648
Adresu k cestě. Jak na uMap? Jarní party. Nová rada OSMF. Cena paliv Itálie. Hrdinný průvodce? Zprávy z konferencí. Overture Maps. Data pro MHD. Magická hůlka. Barvy a stáří. Sněhové pluhy. Lepší mapy Apple. Přechod na Mastodon. Rušení GPS.

2022 zobrazit »

2021 zobrazit »

2020 zobrazit »

2019 zobrazit »

2018 zobrazit »

2017 zobrazit »

2016 zobrazit »

2015 zobrazit »

Zainteresovaní lidé z komunity

avatar

Jan Macura gh

turistika překlady WeeklyOSM západ
avatar

Marián Kyral tw gh

programování překlady importy JOSM turistika WeeklyOSM turistika Tracer osmcz-app Fody Tools Frýdek-Místek Ostrava Praha
avatar

Petr Vozdecký tw gh

cyklistika WeeklyOSM turistika osmcz-app Fody Brno Jižní Morava
avatar

Tom.K gh

překlady taginfo.cz osmose.cz WeeklyOSM turistika edu osmcz-app Fody Brno