« zpět na výpis měsíce |

[Talk-cz] Úřední deska v telefonní budce

Vlákno 15.7. - 15.7.2023, počet zpráv: 2


15.7.2023 06:37:18 (#1)
gravatar

Stanislav Horáček

<stanislav.horacek at gmail.com>
7
Ahoj, nedaří se mi najít tag pro úřední desku ("information" se týká turistických informací) - jaký bych měl použít? Zvláštností je, že deska se nachází v bývalé telefonní budce. Dá se to zohlednit? Na wiki se doporučuje telefonní budky přetagovat, ale nevím, budka je nápadnější než samotná deska... Díky předem za rady, S.

15.7.2023 07:26:11 (#2)
gravatar

VladaC

<vlada-c at seznam.cz>
79 183
Ahoj, pokud vím, je zvykem to mapovat jako tourism=information information=board board_type=notice Máš pravdu, že to není ideální - jsou to obvykle informace spíš pro místní, ne pro turisty. Lepší řešení zatím asi není zavedené. Viz třeba https://help.openstreetmap.org/questions/62741/best-tag-for-a-community-notice-board Osobně úřední desky nemapuju, pokud narazím na nějakou, která už je zmapovaná jako tourism=information, tak přidávám board_type=notice. Taky to pak na openstreetmap.cz/Fody nestraší jako nevyfocená infotabule. Budka je myslím celkem jasná - k výše uvedenému přidat disused:amenity=telephone, možná s covered=yes nebo =booth a přidal bych i survey:date nebo check_date a případně note s vysvětlením současné funkce, aby bylo zřejmé, že opravdu přežila hromadnou likvidaci. V. Dne 15.7.2023 18:37, Stanislav Horáček napsal: zobrazit citaci
> Ahoj, > > nedaří se mi najít tag pro úřední desku ("information" se týká > turistických informací) - jaký bych měl použít? > > Zvláštností je, že deska se nachází v bývalé telefonní budce. Dá se to > zohlednit? Na wiki se doporučuje telefonní budky přetagovat, ale > nevím, budka je nápadnější než samotná deska... > > Díky předem za rady, > S.

« zpět na výpis měsíce