Kontrola kvality

Maps.ME

Mapa Maps.ME umožňuje velmi jednoduchým způsobem přidávat do OpenStreetMap POI. Je to tak jednoduché, že to mohou využívat i lidé, kteří s mapováním nemají žádné zkušenosti. Což bohužel někdy vede k špatným editacím nebo editacím s velmi nízkou kvalitou. Takové editace je vhodné občas zkontrolovat.

Pokud naleznete problémovou editaci, tak ji můžete revertovat, upravit ji. Nebo na ni upozornit na mailing listu.


OsmHiCheck

Pro kontrolu a pomoc s opravou kolem mapování turistických tras existuje aplikace OsmHiCheck.


Review commitů

Uživatelé v iD editoru mohou při ukládání zadat, že by si přáli, aby to po nich někdo zkušenější zkontroloval. Zde je RSS feed takových požadavků.


KeepRight

Na adrese https://www.keepright.at/ je aplikace, která zobrazuje podezřelé editace, které jsou automaticky detekované. Pokud si zobrazíte výřez mapy, tak vlevo dole je odkaz na RSS kanál, který vás bude informovat o nových přírůstcích v dané oblasti.

Aktuality

  • Brněnské #QartálníPivo: - Možnosti pomoci české komunity OSM na Balkáně. - Chyby ve Fody. - Neúplné tagování rozcestníků (a manuální opravy). - SOTM Heidelberg - SOTM CZ by #tkk, #michalfabik a #vop A jaké to bylo dnes u Vás? 300x200
  • Celostátní test sirén připomněl, že je dnes pravidelné #QartálníPivo. Děkujeme @HZS_CR :) Podrobnosti o místech a účasti viz odkaz níže. Nestyďte se a připište se také. Přijďte se nám ukázat a popovídat si s námi. Společně tvoříme svět OSM :) docs.google.com/spreadsheets/d…