Týdeník WeeklyOSM

Od ledna 2015 vychází český překlad anglického týdeníku WeeklyOSM, v češtině je navíc doplněn o dění v české a slovenské komunitě. Odebírat ho můžete na webu: www.weeklyosm.eu či na níže zmíněných kanálech.

Redakce: tom.k, mkyral a YjM

Budeme velmi rádi, pokud podpoříte a oceníte naši práci tím, že budete dílo dále šířit, např. sdílením na sociálních sítích (like, retweet, plus…). Předem za to děkujeme. 

Každé číslo v CZ verzi je promováno zde:
Twitter @osmcz @osmcz | Mastodon @osmcz @osmcz Talk-cz Talk-cz osm_sk osm_sk |rss rss

Můžete nás kontaktovat e-mailem: e-mail weekly@openstreetmap.cz

Archiv týdeníku

2024

707

Robot CzechAddress. Doručovací boxy. Je libo lanýže? Adresy na Slovensku 2023. Jak tagovat brašnářství? Milion změn. Klimatická změna. Nezmapovaná místa. Mentoring nováčků. Rozpočty OSM 2024. Veřejné statky. Otevřené pivo. SotM US 2023. Školení validace. Vlakem a na kole. Čtení historických map. Mapa kvality ovzduší. Analýza záplav. Hudební OSM. Maplibre GL JS 4.0. Nejvíc tagů v OSM. Dálkové železniční trasy. Zastaralé mapy. Příroda Běloruska.

706

Pražské čtvrtě. Sdílené zóny. Mapping party. Orientační čísla. Omezení pro nováčky. Rozměry výtahů. Konec OSM Help. Jakou oslavu? SotM Africa. Uliční sítě. Povodně v Tanzanii. Pokrytí půdy. Grant Open Mapping. Ladění s Ragnarökem. AmiGO s OSM. Summer of Code. Přechod na OAuth2. Offline mapa s Maperitive. GeoJPG v2. Služby OSM FR. Statistiky MapComplete. Reklama v OSM. Pokročilé kurzy OSN. Krása leteckých map. Vizualizace výletů.

705

Overpass a památky. Železniční přejezdy. Stačí jen LiDAR? 2% z daně. Pinfold nebo pond? Jak na party. Cestovní granty. OSM v Africe. SotM 2024. Informační tabule. Mapa pro anime. Geolokalizovaná videa. Recenze do OsmAnd. Aktuální Sophos. Body zájmu. Měření v mapách. Vánoční dárky. Ztišení uživatele. Doplňky pro Firefox. Omezení pro olympiádu.

704

Orientační čísla. Padají mosty. Výzvy TomTomu. Jak mapovat sídliště? Stopování v OSM. Vesnické rybníky. Tablet v JOSM. Vzpomínky na mapování. Seznam hrdinů. Sociální sítě. Hlášení hříšníků. Omezení Slacku. Cestovní granty. Reakce na záplavy. Pokročilé kurzy OSM. Klasifikace budov. Minutové dlaždice. OSM pro geocaching. Treky v Německu. MapComplete v 2023. Vespucci a OAuth2. Sledování letadel. GeoDesk 0.1.4. LiDAR pro archeology. Odkud je fotka?

703

Čas platit. Tříděný odpad. Dálnice, co bude. Nejstarší poznámky. Kvalita Wikidat. GPS a QGIS. OSM bez Facebooku. Dopravní značky. FOSSGIS v 2023/24. SotM EU 2024. FOSSGIS 2024. Party na konec zimy. Písčitá pobřeží. Rybářské zóny. Vodní bilance. Dostupnost MHD. Virtuální světy. Zatmění slunce. Výzvy cyklistů. Otevřená data. Pluginy JOSM. Divide and map. Organic Maps. OSM pro Jekyll. Haptické mapy. Předpověď záplav. Nová pevnina. Neviditelná místa.

702

Úsekové radary. Boxy Zásilkovny. Uliční fotky. Nezmapované oblasti. Shrnutí za 2023. Dostupnost OSM. Ranní špičky. Zemětřesení v Japonsku. Svět parkování. Mapa konfliktů. Chaos Communication Congress. Data Overture. Běžecké lyžování. Pozadí na plochu. Detekce povrchu. Samořiditelná auta. OSM v autorádiu. Tmavé Mapilio. StreetComplete 56.0. Bookmarklety pro OSM. Alternativy Google. Lesní zákon Německa. Hledání záchodů. Světové jazyky. Nevěřte navigacím!

701

Posun IPR ortofoto. Depa zásilkoven. Funguje HDYC? Názvy s pomlčkou. Mapovací středa. Tasking Manager. FOSSGIS 2024. SotM EU 2023. SotM 2024 v Keni. Zásoby v Číně. Záplavy pobřeží. Stanice metra. Generalizace dat. Zákaz ohňostrojů. StreetComplete pro iOS. Nominatim 5. Mapy s Leaflet. Mapbox v 2023. Organic Maps v 2023. Novinky OsmAnd. Mapa kamer. OSM do SVG. OSM a GPT. Overpass v prohlížeči. Mapování silnic. Konflikty s lesníky.

700

Konec křižovatek. Mapa v taginfo. Odjezdové tabule. POI-Importer. Reliéf pro Francii. Co je jméno? Myčky kol. Úbytek přispěvatelů. Vánoční apel. Videa z SotM EU. Bezemisní vozidla. ne-Starbucks. Dohledové kamery. Správa energií. Nextcloud a OSM. 2023 a cyklistika v EU. Dětská nadváha. Australské cyklostezky. Mapy MHD. OSM v QGIS. OSM pro plotry. Satelitní MapTiler. OrganicMaps na FlatHubu. Výškové profily. AI a výška sněhu. Kostarika bez adres.

2023 zobrazit »

Zainteresovaní lidé z komunity

avatar

Jan Macura gh

turistika překlady WeeklyOSM západ
avatar

Marián Kyral tw gh

programování překlady importy JOSM turistika WeeklyOSM turistika Tracer osmcz-app Fody Tools Frýdek-Místek Ostrava Praha
avatar

Petr Vozdecký tw gh

cyklistika WeeklyOSM turistika osmcz-app Fody Brno Jižní Morava
avatar

Tom.K gh

překlady taginfo.cz osmose.cz WeeklyOSM turistika edu osmcz-app Fody Brno